0

Kredi Kartı Güvenliği

Bandırma Web Tasarım, Çorum Web Tasarım

Geri Dön

KREDİ KARTIMDAN İSTEĞİM DIŞINDA TAHSİLAT YAPILABİLİR Mİ ?

» pithana.net sitesinde kredi kartı numaraları saklanmamaktadır. Dolayısıyla, isteğiniz ve inisiyatifiniz haricinde sizden başkası sizin kredi kartınızı kullanamaz.

» Bir ürünün bedelinin sizden ikinci defa tahsil edilmesi de mümkün değildir.

CVC2 (CVV) NUMARASI NEDİR ?

» Kredi kartınızın arka yüzünde, normal 16 haneli kart numaranızın devamında 3 haneli bir numara daha vardır. Bu numara, size özel bir CVC numarasıdır.

» Bu numara, kredi kartı kullanımında ekstra bir güvenlik sağlamaktadır. pithana.net sitesindeki kredi kartı işlemlerinde bu numara sizden istenmektedir. Aksi takdirde işlem yapamazsınız.

3D SECURE NEDİR ?

» 3D Secure, internette alışveriş işlemlerinin güvenli bir şekilde yapılabilmesi için kart kuruluşları tarafından geliştirilmiş olan bir kimlik doğrulama sistemidir.

» 3D Secure, internet üzerinden kredi kartı ve banka kartıyla yapılan alışveriş işlemlerinin güvenliğinin artırılması için geliştirilmiş olan bir sistemdir.

» Visa ve MasterCardın geliştirdiği "güvenli internet alışverişi" çözümleri ile hem kart sahipleri hem de üye işyerleri sahtekarlıklara karşı güvence altına alınmıştır.

» Verified by Visa® ve MasterCard® SecureCode™ logoları bulunan sanal işyerlerinden yapılan online alışverişler Visa ve MasterCard güvencesi altındadır.

» Visa ve MasterCardın geliştirdiği bu "güvenli sanal alışveriş" çözümleri ile hem kart sahipleri hem de üye işyerleri, sahtekarlıklara karşı güvence altına alınmıştır.

» Sistemin, Visa kredi kartı kullanımı için hazırlanan uygulamasına "Verified by Visa", MasterCard kredi kartı kullanımı için hazırlanan uygulamasına ise "SecureCode" isimleri verilmektedir.

» BKM'nin (Bankalararası Kart Merkezi) internet sitesinden , 3D Secure uygulaması hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz.

SSL SERTİFİKASI NEDİR? GEÇERLİLİĞİNİ NASIL ANLARIM ?

» SSL protokolü, kullanıcı ve e-ticaret siteleri arasındaki şifreleme standartlarıdır. SSL bağlantısı, gönderilen bilgilerde ki tahrip ve ya tahribatı önlemek için üretilen bir mekanizmadır. SSL, web sitelerine özel bilgi gönderimde, şirketlere ve müşterilere güven sağlar. Kredi kartı numarası ve diğer güvenlik içeren bilgileri korur.

» Online ticaret için yapılmış bir web sitesinden alışveriş yaparken tarayıcınız küçük sarı asma kilit gösterirse ve adres çubuğu http yerine https ile başlar ise, o zaman bilinki güvendesinizdir. Kredi kartı numaram otomatik olarak ekranda beliriyor?

» Kredi kartınızın otomatik olarak ekrana gelmesi, pithana.net ile ilgili değil, web tarayıcınızın(Explorer) ayarlarıyla ilgili bir konudur.

» Tools / Internet Options / Content / Auto complete Araçlar / İnternet Seçenekleri / İçerik / Otomatik Tamamla bölümünden otomatik form doldurma bölümünü kapatmalısınız. Eğer bilgisayarınızı sadece siz kullanıyor iseniz bu durum bir sorun teşkil etmeyecektir ancak birden fazla kullanıcı var ise yukarıdaki işlemi mutlaka yapınız.

Müşteri İlişkileri